Dlaczego pralka nie pobiera płynu do płukania?

Dlaczego pralka nie pobiera płynu do płukaniaJeśli pralka nie pobiera płynu do płukania, najpierw należy sprawdzić czy szuflada zasobnika nie jest zatkana przez gromadzące się resztki detergentów. Wystarczy wyjąć szufladkę na proszek do prania i płyn do płukania, a następnie opłukać ją pod ciepłą wodą i usunąć zabrudzenia wilgotną szmatką lub starą szczoteczką do zębów.

Inną możliwą przyczyną problemu jest zapchany dozownik, czyli część znajdująca się ponad szufladką. Jeśli jest on zatkany, pomocne będzie przepchanie otworów za pomocą miękkiego drucika.

Zdarza się, że pralka nie pobiera płynu do płukania z powodu niesprawnego węża doprowadzającego wodę. Uszkodzenie sitka, albo zapchanie węża powoduje, że ciśnienie wody jest zbyt niskie, aby przepuścić płyn do bębna pralki. Pomocne w takich sytuacjach jest przepchanie węża. Dopilnujmy też, aby nie był on poskręcany lub zagięty.

W niektórych modelach pralek woda kierowana jest do komór w szufladce za pomocą podwójnych bądź potrójnych elektrozaworów. Jeśli jeden z nich uległ awarii, woda może płynąć z pominięciem przegródki na płyn do płukania. Wówczas konieczna bywa wymiana elektrozaworu.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.