Dlaczego pralka nie pobiera wody ? - najczęstsze przyczyny

pralka nie pobiera wodyPralka jest jednym z tych sprzętów gospodarstwa domowego, bez którego nie wyobrażamy sobie życia, dlatego każda jej awaria stwarza nie lada problem. Jedną z najczęstszych przypadłości tego urządzenia jest brak pobierania wody. Jakie są tego przyczyny?

Zacznijmy od tego, że nawet najdrobniejsze niedopatrzenie uniemożliwia pobieranie wody. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy zawór wody jest w pełni otwarty oraz czy biegnący od niego wąż dopływowy nie jest w którymś miejscu zagięty lub przyciśnięty (podczas ostatniego wirowania pralka mogła się przesunąć), należy wtedy udrożnić przewód przywracając mu odpowiednią formę. Nieprawidłowo domknięte drzwi pralki również nie pozwolą na rozpoczęcie cyklu prania.

Zdarzają się awarie, które wymagają wnikliwszej ekspertyzy. Do takich zalicza się uszkodzenie hydrostatu. Jest on odpowiedzialny za utrzymywanie odpowiedniego poziomu wody w bębnie. Kiedy ten podzespół ulegnie awarii, będzie co chwilę odprowadzał wodę z pralki. Aby sprawdzić jego drożność należy go wyjąć – w tym celu trzeba zdjąć górną obudowę pralki (hydrostat znajduje się w okolicach programatora). Po wyczyszczeniu urządzenia musimy pamiętać o jego prawidłowym ponownym podłączeniu.

Uszkodzony elektrozawór również nie pozwoli na pobieranie przez pralkę wody. Jest on odpowiedzialny za rozprowadzanie wody po poszczególnych podzespołach urządzenia. Do jego wymiany najlepiej zatrudnić fachowca, który usunie usterkę.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.