Jak poprawnie wyczyścić hydrostat w pralce ?

jak poprawnie wyczyscic hydrostat w pralce

Hydrostat w pralce odpowiada za otwieranie i zamykanie przepływu wody zależnie od wskazań czujników. O problemach z tym elementem świadczyć może nie pobieranie przez pralkę wody, albo przeciwnie – pobieranie jej zbyt wiele. Objawem awarii hydrostatu może też być woda pozostająca w pralce po zakończeniu cyklu.

W wielu pralkach montowany jest analogowy hydrostat, którego działanie opiera się na prostej mechanice – delikatna membrana pod wpływem ciśnienia tworzonego przy napełnianiu zbiornika wprawiana jest w ruch, przez co zwierają się miedziane styki przekazując informacje o poziomie wody. Sam hydrostat połączony jest niewielką rurką z przewodem odpływowym. Jeśli ten przewód zostanie zatkany, część przestaje prawidłowo działać co wpływa na funkcjonowanie całego urządzenia.

Czyszczenie hydrostatu w pralce wymaga zdjęcia górnej obudowy. Sam hydrostat to niewielka część znajdująca się w pobliżu programatora. Przy jego demontażu należy zapamiętać jak wpięte były kabelki. Jeśli urządzenie nie jest uszkodzone, dmuchnięcie w miejsce wpięcia rurki powinno spowodować kliknięcie styków. Potem należy sprawdzić samą rurkę i jeśli została zatkana – udrożnić ją. Na koniec wystarczy ponownie zamocować rurkę i podłączyć hydrostat. Pralka powinna działać normalnie. 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.