Jak prawidłowo podłączyć pralkę?

jak podłączyć pralkęPralka należy do najczęściej eksploatowanych sprzętów AGD, stąd warto wiedzieć jak ją prawidłowo podłączyć. Zadanie to nie jest trudne, więc większość osób poradzi sobie z nim samodzielnie.

Ponieważ sprzedawane w Polsce pralki zasilane są prądem o napięciu 230V, do ich podłączenia wystarczy zwykłe gniazdo wtykowe z uziemieniem. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się, aby znajdowało się ono nie bliżej niż 60 cm od baterii z wodą.

W większości domów i mieszkań przewidziano osobne przyłącze z zaworem odcinającym dopływ wody. Można też doprowadzać wodę z baterii wannowej lub umywalkowej korzystając ze specjalnego zaworu, ale to rozwiązanie jest zdecydowanie mniej praktyczne, a przy tym również mało estetyczne. Jak podłączyć pralkę, kiedy stoi już ona na swoim miejscu? Najpierw należy zakręcić centralny zawór wody, a następnie dołączony do urządzenia gumowy wąż założyć na zawór i zacisnąć go metalowym pierścieniem. Wąż nie może być pozaginany i poskręcany, ponieważ może to prowadzać do jego zapychania się.

A jak podłączyć pralkę do odpływu brudnej wody? W tym przypadku wąż odpływowy należy umieścić w rurze kanalizacyjnej i zamocować, aby nie wypadał. Jeśli nie ma takiej możliwości, koniec węża należy umieścić za pomocą specjalnych uchwytów do krawędzi umywalki, wanny lub toalety, gdzie odprowadzana będzie brudna woda. Na koniec wystarczy odkręcić centralny zawór wody i można uruchomić urządzenie.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.