Jak skutecznie i sprawnie wyczyścić pralkę ?

jak wyczyścić pralkęNiektóre pralki mają specjalny program czyszczący, który wystarczy uruchomić raz na kilka miesięcy. Osoby posiadające model bez takiej funkcji muszą poradzić sobie w inny sposób. Dbanie o czystość urządzenia pozwala uniknąć nieprzyjemnego zapachu, stąd warto raz na jakiś czas dokładnie umyć je również od wewnątrz. Jak wyczyścić pralkę?

Raz na kilka tygodni należy umyć szufladę na detergenty – wystarczy wyjąć dozownik i opłukać go w gorącej wodzie, a następnie za pomocą wilgotnej ściereczki i zużytej szczoteczki do zębów usunąć osad z proszku oraz płynu do płukania. Pamiętajmy też o umyciu całej wnęki – często zbiera się tam pleśń oraz inne zabrudzenia. W sklepach bez problemu dostaniemy specjalne środki czyszczące pozwalające skutecznie usunąć tego typu zanieczyszczenia.

A jak wyczyścić pralkę wewnątrz? Można w tym celu zastosować specjalne środki do tego przeznaczone lub wlać do dozownika szklankę octu, a następnie uruchomić urządzenie (z opróżnionym bębnem) na program o najwyższej temperaturze. Ważne jest również usuwanie zabrudzeń z fartucha pralki, a także zanieczyszczeń gromadzących się w filtrze.

Regularne czyszczenie pralki pozwala uniknąć przykrego zapachu stęchlizny. Pamiętajmy też, aby wyjmować mokre pranie tuż po zakończeniu programu oraz pozostawić otwarte drzwiczki urządzenia – to najłatwiejszy sposób na uniknięcie grzyba powodującego nieprzyjemny zapach.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.