Jak skutecznie odgrzybić pralkę ?

jak odgrzybić pralkęWilgotne środowisko to idealne warunki dla rozwoju grzybów pleśniowych, stąd też częstym problemem związanym z użytkowaniem pralek jest grzyb. Można go rozpoznać po charakterystycznych czarno-szarych kropkach, które stopniowo zaczynają tworzyć rozległe plamy. Ponadto pojawia się przykry zapach. Grzyb jest szkodliwy dla ludzkiego zdrowia, dlatego należy pozbyć się go jak najszybciej. Niestety, samo umycie pralki wilgotną ściereczką na niewiele się zda. Jak odgrzybić pralkę?

Domowy sposób na odgrzybienie pralki

Do usuwania grzyba z pralki warto wykorzystać ocet. Najpierw namoczoną w nim ściereczką trzeba przetrzeć wszystkie miejsca, w których pojawiła się pleśń. Następnie pół lira octu należy wlać do pojemnika na płyn do płukania tkanin i uruchomić cykl prania na jak najwyższą temperaturę. Po jego zakończeniu powinno się ustawić kolejny cykl, tym razem jednak z wybielaczem zamiast octu, a później jeszcze jeden już bez żadnych dodatków – w ten sposób pralka zostanie wypłukana. Na koniec trzeba jeszcze wytrzeć urządzenie do sucha i pozostawić otwarte drzwiczki. Cały zabieg warto powtórzyć po miesiącu lub dwóch.

Gotowe preparaty

Jeśli zastanawiasz się jak odgrzybić pralkę, ale nie chcesz używać do tego celu octu lub wybielacza, możesz sięgnąć po specjalne środki na pleśń dostępne w sklepach z chemią gospodarczą oraz sprzętem AGD. Aby usunąć pleśń z ich pomocą wystarczy stosować się do instrukcji obsługi umieszczonej na opakowaniu.

Profilaktyka

Po usunięciu pleśni z pralki warto stosować zasady pozwalające uniknąć problemu z grzybem w przyszłości. Po skończonym cyklu prania należy jak najszybciej wyjąć mokrą odzież i pozostawić otwarte drzwiczki i szufladę na proszek do prania. Skuteczne jest też wycieranie do sucha kołnierza pralki po każdym praniu. Raz na miesiąc warto też włączyć pustą pralkę na program z temperaturą 90ºC.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.