Jak skutecznie odkamienić pralkę ?

jak odkamienić pralkę?Pranie w wysokich temperaturach sprawia, że na grzałce, bębnie raz filtrze pralki osadza się nalot z kamienia. Taki gruby osad prowadzić może do uszkodzeń, których naprawa nie należy do najtańszych. Warto więc regularnie usuwać kamień stosując odpowiednie preparaty albo sięgając po domowe sposoby.

Jak najłatwiej odkamienić pralkę domowymi sposobami? Wystarczy wlać butelkę octu do bębna, a następnie uruchomić najkrótszy cykl prania. Kiedy bęben wypełni się wodą, trzeba zatrzymać program na kilka godzin i po upływie tego czasu ponownie włączyć urządzenie. Inny sposób to wsypanie 150 g kwasku cytrynowego do pojemnika na proszek i uruchomienie pralki na najdłuższy cykl prania z jak najwyższą temperaturą.

Jeśli metody domowe zawiodą, można sięgnąć po specjalne środki chemiczne w postaci gotowego roztworu bądź proszku do jego samodzielnego przygotowania. Jak odkamienić pralkę z ich pomocą? Wystarczy postępować według instrukcji umieszczonej na opakowaniu. Warto też do prania dodawać specjalne preparaty zmiękczające wodę, które zapobiegają osadzaniu się nalotu na bębnie, grzałce i innych częściach.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.