Jak skutecznie wyczyścić filtr w pralce ?

jak wyczyścić filtr w pralceZatkany filtr w pralce to jedna z najczęstszych przyczyn awarii całego urządzenia. Nagromadzenie zabrudzeń oraz drobnych przedmiotów w filtrze prowadzi często do wycieku wody, a w efekcie – do zalania sąsiadów. Innym objawem świadczącym o zatkanym filtrze jest przykry zapach zatęchłego prania. Warto więc pamiętać o regularnym czyszczeniu tego elementu.

Jak wyczyścić filtr w pralce? To zadanie jest bardzo proste i nie trzeba wzywać do niego fachowca. W pralkach ładowanych od frontu filtr znajduje się zazwyczaj w dolnej części urządzenia za niewielką klapką – wystarczy ją otworzyć, a następnie odkręcić filtr. W modelach ładowanych od góry filtr znajduje się pod osłoną, z boku. Przed odkręceniem tego elementu należy zabezpieczyć podłogę ręcznikiem, ponieważ zawsze znajduje się w nim trochę wody.

Po usunięciu przesłony należy wyjąć filtr i dokładnie go oczyścić z brudu i kamiennego osadu. Można zalać go gorącą wodą lub octem, co ułatwi całe zadanie. Po osuszeniu filtra wystarczy ponownie zamontować go w pralce.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.