Jak skutecznie wyczyścić filtr w pralce ?

jak wyczyścić filtr w pralceZatkany filtr w pralce to jedna z najczęstszych przyczyn awarii całego urządzenia. Nagromadzenie zabrudzeń oraz drobnych przedmiotów w filtrze prowadzi często do wycieku wody, a w efekcie – do zalania sąsiadów. Innym objawem świadczącym o zatkanym filtrze jest przykry zapach zatęchłego prania. Warto więc pamiętać o regularnym czyszczeniu tego elementu.

Jak wyczyścić filtr w pralce? To zadanie jest bardzo proste i nie trzeba wzywać do niego fachowca. W pralkach ładowanych od frontu filtr znajduje się zazwyczaj w dolnej części urządzenia za niewielką klapką – wystarczy ją otworzyć, a następnie odkręcić filtr. W modelach ładowanych od góry filtr znajduje się pod osłoną, z boku. Przed odkręceniem tego elementu należy zabezpieczyć podłogę ręcznikiem, ponieważ zawsze znajduje się w nim trochę wody.

Po usunięciu przesłony należy wyjąć filtr i dokładnie go oczyścić z brudu i kamiennego osadu. Można zalać go gorącą wodą lub octem, co ułatwi całe zadanie. Po osuszeniu filtra wystarczy ponownie zamontować go w pralce.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.