Jak skutecznie wyczyścić szufladę na proszek w pralce?

jak wyczyścić szufladę na proszek w pralceSprzęty gospodarstwa domowego bardzo pomagają nam w życiu codziennym. Jednak, żeby jak najdłużej zachowały swoją sprawność i funkcjonalność na najwyższym poziomie, musimy o nie odpowiednio dbać. Każdy sprzęt wymaga pielęgnacji. Co więc zrobić, kiedy w szufladzie na detergenty w naszej pralce zbiera się nieprzyjemny nalot?

Szuflada w pralce to miejsce, o którym przypominamy sobie najczęściej wtedy, kiedy jest już ona mocno zanieczyszczona. Brak regularnego mycia tej partii urządzenia prowadzi do gromadzenia się w nim coraz większych ilości klejącego się nalotu (bardzo często wsypany przez nas proszek nie jest pobierany w całości), a także do zapychania otworów odpowiedzialnych za dozowanie płynu do płukania – po zakończonym cyklu prania pozostaje on w rynience.

Aby skutecznie wyczyścić szufladę, musimy ją w całości wyjąć. Uprzednio zakładamy gumowe rękawiczki, żeby nasza skóra nie miała styczności z zalegającymi na ściankach detergentami. Do czyszczenia szufladki konieczne będą środki, które znajdują się w każdej kuchni – płyn do mycia naczyń oraz ocet, mała gąbka, stara szczoteczka do zębów oraz oczywiście woda. Nałożony na gąbkę płyn pomoże nam usuwać mydliny oraz osad ze ścian szuflady, natomiast ocet zneutralizuje nieprzyjemne zapachy. Szczoteczką dotrzemy do wąskich, trudno dostępnych miejsc. Po całym zabiegu należy szufladę przepłukać pod bieżącą wodą i pozostawić ją do wyschnięcia.

 

Po usunięciu szuflady z pralki nie można zapomnieć o wnęce, na której obramowaniu również zbierają się osad oraz zanieczyszczenia.

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.