Jak skutecznie wyczyścić uszczelkę w pralce?

Pralka jest jednym z najczęściej używanych w gospodarstwie domowym urządzeń. Z tego też względu jej newralgiczne elementy, takie jak wąż odpływowy czy pojemnik na proszek i płyn do płukania ulegają zabrudzeniom. Jest jednak jeszcze jedno miejsce, które wymaga regularnego czyszczenia – uszczelka biegnąca dookoła drzwiczek. To właśnie na tym elemencie zbierają się szlam oraz pleśń mogące znacznie pogorszyć jakość prania.

Jedną z przyczyn gromadzącego się w uszczelce mułu jest częste pranie w zbyt niskich temperaturach. Powstawaniu tego osadu sprzyja również używanie zmiękczaczy do prania. Ponadto w tzw. fartuchu osadzają się również włosy i sierść, które przy dłuższej styczności z wodą zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach.

Aby skutecznie poradzić sobie z powstałym już nalotem oraz resztą nieczystości zalegających w fartuchu. należy przygotować butelkę octu ze specjalnym spryskiwaczem, pół szklanki sody oczyszczonej, szczoteczkę do zębów oraz stary ręcznik. Na samym wstępie w szczeliny uszczelki wsypujemy część sody i spryskujemy ją octem, aby brud oderwał się gumy. Następnie trudnodostępne miejsca czyścimy z pomocą szczoteczki i przecieramy całość ręcznikiem.

Kolejnym etapem jest odświeżenie bębna pralki oraz przewodów odpływowych. Do wnętrza urządzenia wsypujemy ok. 1/3 szklanki sody, natomiast do pojemnika na proszek wlewamy dwie szklanki octu, po czym włączamy długi cykl prania (ok. 1,5 godz.) w wysokiej temperaturze.

Tego rodzaju czyszczenie powinniśmy wykonywać mniej więcej co trzy miesiące, aby zachować pralkę jak najlepszej kondycji.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.