Jak skutecznie wypoziomować pralkę?

Pralka to urządzenie niezbędne w każdym mieszkaniu, co nie znaczy, że nie ma z nią problemów. Niekiedy bywa przyczyną zalania łazienki, innym razem jej praca jest bardzo głośna. Często problemem jest nieodpowiednie ustawienie pralki. W czasie pracy może ona być bardzo głośna, co będzie dokuczliwe dla Ciebie, ale i dla sąsiadów. Dlatego dziś podpowiadamy, jak wypoziomować pralkę.

Dlaczego pralka przesuwa się i głośno pracuje?

Nierówna podłoga i brak odpowiedniej stabilizacji może sprawić, że pralka będzie się przesuwać, zwłaszcza w trakcie wirowania. Wystarczy użyć funkcji regulacji nóżek w urządzeniu, aby zminimalizować wstrząsy i uniemożliwić przesuwanie się pralki. W jaki sposób się do tego zabrać?

Jak wypoziomować pralkę?

Aby właściwie ustabilizować pralkę, wystarczy Ci poziomica i (ewentualnie) klucz, który pomoże Ci odpowiednio ustawić nóżki urządzenia. Na górnej płycie pralki ustawiamy poziomicę i przystępujemy do regulacji nóżek. Manipulujemy nimi tak długo, aż pęcherzyk powietrza w poziomicy wskaże środek wskaźnika. Warto procedurę te przeprowadzić dla każdej pary nóżek, przykładając kolejno poziomicę do płyty pralki przy każdym z jej boków. Kiedy osiągniesz oczekiwany rezultat przy każdej parze nóżek, możesz sprawdzić jakość wykonanej pracy, umieszczając poziomicę w dowolnym miejscu na blacie – w każdym przypadku pęcherzyk powietrza powinien być dokładnie na środku wskaźnika.
Skoro wiesz już, jak wypoziomować pralkę, pamiętaj, że z czasem może dość do rozregulowania pierwotnego ustawienia. Wtedy trzeba będzie je skorygować, aby urządzenie mogło pracować odpowiednio oparte o podłoże.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.