Jak sprawdzić czy grzałka w pralce jest spalona ?

spalona grzalka w pralcePralka działa skutecznie, jeśli wszystkie jej części są sprawne. Zdarza się jednak, że chociaż na pozór cykl prania odbywa się prawidłowo, odzież jest niedoprana. Wówczas warto zweryfikować, czy element odpowiedzialny za podgrzewanie wody nie jest uszkodzony. Jak sprawdzić grzałkę w pralce?

Sprawność grzałki możemy spróbować ocenić samodzielnie. Przede wszystkim warto obejrzeć tę część. Przegrzewająca się grzałka ma czarny kolor, a w takiej sytuacji konieczna jest jak najszybsza jej wymiana. Takie uszkodzenie jest zagrożeniem dla innych podzespołów, a ponadto może niszczyć pranie i zwiększać zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na wyższe koszty eksploatacji urządzenia. O tym, że grzałka jest spalona świadczy najczęściej niedoprana odzież. Ponieważ nie podgrzewa ona wody, skuteczność prania jest znacznie mniejsza.

Jeśli nie wiesz jak sprawdzić grzałkę w pralce, możesz użyć specjalnego miernika zwanego multimetrem lub wezwać fachowca. Specjalista na pewno będzie miał odpowiednie narzędzia do weryfikacji sprawności urządzenia.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.