Jak sprawdzić czy hydrostat w pralce działa?

jak sprawdzić czy hydrostat w pralce działaHydrostat to jeden z najważniejszych podzespołów pralki, który jest odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w bębnie. Jeśli jej wartość zostanie zachwiana w którąkolwiek stronę, to nasz sprzęt nie będzie działał prawidłowo. Jak sprawdzić czy hydrostat spełnia swoją funkcję?

Po pierwsze, musimy mieć świadomość, jakie symptomy mogą świadczyć o uszkodzonym hydrostacie. O awarii tego elementu mogą nam sugerować:

  • Niepobieranie przez pralkę wody
  • Pobieranie przez urządzenie zbyt dużych ilości wody
  • Niewypompowywanie wody
  • Nieprzechodzenie do kolejnego cyklu prania
  • Niedopieranie się ubrań (za małe ilości wody w bębnie)

 

Po drugie, jeśli wykluczyliśmy już defekty oraz awarie wszystkich innych elementów to możemy zacząć sprawdzać poprawność działania hydrostatu. W tym celu musimy zdjąć górną obudowę pralki i zdemontować podzespół (znajduje się on w okolicach programatora). Następnie musimy wyczyścić cały jego układ przywracając mu drożność. Aby ocenić sprawność hydrostatu musimy dmuchnąć delikatnie w rurkę – podczas wydechu powinniśmy usłyszeć dwukrotne kliknięcie tak samo, jak podczas wdechu – te dźwięki świadczą o sprawnym działaniu urządzenia. Powinniśmy również sprawdzić miernikiem, czy styki przewodzą prąd.

 

Pamiętajmy, że za wszystkie wymienione wcześniej problemy mogą być odpowiedzialne także inne układy w pralce, dlatego zanim zdecydujemy się na demontaż hydrostatu w celu jego sprawdzenia, powinniśmy przeanalizować, czy najłatwiejsze w zdiagnozowaniu elementy, takie jak wąż dopływowy i odpływowy są drożne.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.