Jak sprawdzić czy pralka grzeje wodę ?

Jak sprawdzić czy pralka grzeje wodęWiele osób nie wyobraża sobie życia bez pralki automatycznej. Urządzenie to należy do najczęściej eksploatowanego sprzętu AGD w domu, stąd też nie powinny dziwić pojawiające się od czasu do czasu usterki. Jedną z nich jest niesprawna grzałka lub uszkodzenie podzespołów odpowiedzialnych za jej prawidłowe działanie.

Jak sprawdzić czy pralka grzeje wodę? Zazwyczaj pierwszą oznaką, że urządzenie pracuje nie do końca tak jak powinno jest niedoprana odzież. Wówczas nastawienie cyklu z wyższą temperaturą nie przynosi oczekiwanych efektów. O tym, czy pralka grzeje wodę można przekonać się w łatwy sposób – wystarczy uruchomić urządzenie i po ok. 30 minutach od włączenia prania dotknąć drzwiczek – jeśli grzałka działa sprawnie, powinny one być ciepłe. Pamiętajmy jednak, że w niektórych modelach drzwiczki są izolowane, aby wyeliminować ryzyko poparzenia. Jeśli jednak odzież wydaje się być niedoprana, a drzwiczki podczas cyklu są chłodne, może to świadczyć o problemach z grzaniem wody.

Pralka nie grzeje wody z kilku powodów. Najczęściej przyczyną problemu jest uszkodzona lub zakamieniona grzałka, którą trzeba wymienić. Zdarza się, że kłopoty z podgrzewaniem wody spowodowane są niesprawnym czujnikiem grzałki lub elektronicznym modułem odpowiedzialnym za jej działanie albo uszkodzonym hydrostatem.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.