Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki domowymi sposobami ?

nieprzyjemny zapach z pralkiChociaż pralka należy do najczęściej używanego sprzętu AGD, nierzadko zapominamy o jej wyczyszczeniu, co prowadzi szybko do pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. Aby uniknąć osadzania się kamienia na elementach pralki i zapobiegać przykremu zapachowi wcale nie trzeba sięgać po gotowe preparaty – równie dobrze sprawdzą się produkty, które większość z nas ma swoich domach. Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki z ich pomocą?

Ocet i kwasek cytrynowy
Do pustego bębna pralki wystarczy wlać ok. 3 litry zwykłego octu oraz wsypać dwa opakowania kwasku cytrynowego, a następnie włączyć pralkę na program o najwyższej temperaturze. Taka mieszanka pozwoli nie tylko wyeliminować nieprzyjemny zapach, ale też usunie osad z kamienia.

Soda oczyszczona
Jeśli nie wiesz jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki, wsyp do dozownika na proszek do prania sodę oczyszczoną. Później wystarczy tylko nastawić pustą pralkę na pełny cykl prania w wysokiej temperaturze.

Jak uchronić się przed przykrym zapachem z pralki?
Problemu z nieprzyjemnym zapachem można uniknąć dbając o czystość pralki. Mokre pranie powinno być jak najszybciej wyjęte z bębna, filtr czyszczony co najmniej raz na kilka tygodni, podobnie jak kołnierz urządzenia. Tego typu zabiegi oraz stosowane profilaktycznie wymienione wyżej sposoby to gwarancja, że pralka będzie działać sprawnie, a problem z przykrym zapachem się nie pojawi.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.