Jak wyczyścić pojemnik na proszek w pralce ładowanej od góry ?

 Jak wyczyścić pojemnik na proszek w pralcePralkę należy czyścić co kilka tygodni – w przeciwnym razie na jej elementach pojawi się osad z kamienia, a także brud lub nawet pleśń. Zaniedbanie tej czynności prowadzi też w najprostszy sposób do przykrego zapachu, który może pozostać także na wypranej odzieży. Jednym z częstych problemów pojawiających się podczas mycia pralki jest pojemnik na proszek i płyn do płukania. Najwięcej trudności sprawia on w modelach ładowanych od góry, gdzie dozownik montowany jest na drzwiczkach.

Jak wyczyścić pojemnik na proszek w pralce ładowanej od góry? Przede wszystkim należy zdemontować go i w miarę możliwości rozłożyć na mniejsze elementy. Jeśli pojemnik jest mocno zabrudzony, warto wymoczyć go w occie lub w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń – dzięki temu łatwiej będzie usunąć osad z detergentów. Do mycia warto wykorzystać starą szczoteczkę do zębów, za pomocą której łatwiej będzie dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków. Na koniec całość trzeba dobrze wypłukać i osuszyć, a następnie ponownie złożyć i zamontować w pralce.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.