Jak wyczyścić wąż odpływowy pralki?

jak wyczyścić wąż odpływowy pralkiJak wyczyścić wąż odpływowy pralki?

Każdy element pralki ma swoje nieocenione znaczenie dla jej prawidłowego funkcjonowania. Jeśli któraś część ulega uszkodzeniu, czy nawet przytkaniu, to urządzenie zaczyna np. głośniej pracować lub nie wykonuje całego cyklu prania. Jedną z dość częstych przypadłości pralki jest niedrożna rura odpływowa. Jak przywrócić tę część do jej ponownej użyteczności?

Wąż odpływowy, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialny za odprowadzanie wody z pralki. Jeśli będzie on przytkany, to ciecz nie zostanie wypompowana z urządzenia, a pranie pozostanie mokre. Zanim w pełni będzie można stwierdzić, że wąż spustowy jest niedrożny przez zalegające w nim nieczystości, warto jest najpierw sprawdzić, czy na jego długości nie ma zagięcia, które uniemożliwia wypływanie brudnej wody.

Pierwszą metodą umożliwiającą udrożnienie odpływu jest zalanie go gorącą (nie wrzącą) wodą. Należy wyjąć jego końcowy odcinek z syfonu, ustawić w pozycji pionowej i powoli go zalewać – podczas wykonywania tej czynności należy ugniatać wąż co kilka centymetrów, aby w ten sposób zmiękczyć występujące w nim złogi i umożliwić przeniknięcie wody do pompy.

Jeśli ten sposób się nie sprawdzi należy użyć kwasku cytrynowego, który skutecznie radzi sobie z kamieniem gromadzącym się w rurach. Wsypany już produkt zalewamy po ok. 30 minutach gorącą wodą i pozostawiamy na parę godzin (wąż musi być w tym czasie wyprostowany i ustawiony wylotem ku górze).

Ostatnią metodą jest użycie cienkiego drutu, który wprowadzamy w celu przepchania złogów. Do zastosowania tej metody warto zdemontować cały wąż spustowy, aby mieć również możliwość przepłukania go pod ciśnieniem, co pozwala na całkowite jego udrożnienie.

Po wykonaniu którejkolwiek z tych czynności należy uruchomić cykl prania, aby sprawdzić, czy odpływ został udrożniony.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.