Wymiana pompy w pralce - przyczyny i naprawa usterki

Wymiana pompy w pralcePompa w pralce odpowiedzialna jest za utrzymanie odpowiedniego poziomu wody, stanowi więc kluczowy dla prawidłowego działania całego urządzenia element. Zdarza się jednak, że ulega ona uszkodzeniu. Wśród najczęstszych przyczyn awarii wymienić można nadmierny osad z kamienia, zapchany lub uszkodzony filtr pralki, nadmierną eksploatację urządzenia lub przeciek powodujący zalanie styków pompy.

O tym, że zbliża się wymiana pompy w pralce świadczyć może nie odprowadzanie wody, mokre pranie po odwirowaniu, a także stojąca w zbiorniku woda po zakończeniu prania. Zdarza się, że przyczyny tych problemów są inne, jak np. zatkany filtr.

Jeśli jednak jego oczyszczenie nie pomogło, winna jest zazwyczaj właśnie pompa. Niektórzy podejmują się samodzielnej wymiany pompy w pralce. Wymaga to jednak zdemontowania niemal całej obudowy, aby uzyskać dostęp do uszkodzonego elementu. Rozsądniejszym rozwiązaniem może więc okazać się skorzystanie z usług fachowca z odpowiednim doświadczeniem, który całe zadanie wykona sprawnie i zagwarantuje, że pralka po złożeniu działać będzie prawidłowo.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.