Zepsuty elektrozawór pralki – objawy usterki

zepsuty elektrozawór pralkiPralka to dość skomplikowane urządzenie ułatwiające i usprawniające nam wykonywanie codziennych domowych czynności. Jednym z ważniejszych elementów znajdujących się w pralce jest elektrozawór, który jest odpowiedzialny za zamykanie i otwieranie przepływu wody podczas wybranego cyklu prania. Jakie są objawy nieprawidłowo działającego elektrozaworu?

Pralka nie pobiera wody – jest to jedna z podstawowych awarii, która może oznaczać uszkodzony elektrozawór. Zanim jednak zdecydujemy się na wymianę elementu sprawdźmy, czy wąż dopływowy jest w pełni drożny (czy nie ma w nim zatoru lub nie jest zagięty). Jeśli wykluczyliśmy tą ewentualność to musimy wymienić elektrozawór na nowy.

Urządzenie nie pobiera detergentów – jeśli po zakończeniu cyklu prania proszek lub płyn pozostały w dozowniku, natomiast sprawdzony przez nas odpływ okazał się być drożny, będzie to oznaczać, że elektrozawór uległ awarii – wytwarza zbyt małe ciśnienie niepozwalające na wypłukanie detergentów.

Głośna praca elektrozaworu – główną przyczyną odpowiedzialną za hałas może być uszkodzenie mechaniczne lub przytkanie elementu. W tym przypadku należy w umiejętny sposób przeczyścić elektrozawór. Jeśli po tym zabiegu w dalszym ciągu będzie on wydawał głośne odgłosy konieczna będzie jego wymiana na nowy.

 

Wyciek wody z tylnej części pralki – taki objaw może być spowodowany nieprawidłowym podłączeniem węży do elektrozaworu. Jeśli jednak po poprawieniu podłączenia węży woda nadal przecieka, oznacza to, że elektrozawór ma uszkodzenie mechaniczne lub posiada wadę fabryczną i musimy go wymienić.

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.