Zepsuty programator w pralce - pierwsze objawy

zepsuty programator w pralceProgramator w pralce pełni najważniejszą funkcję – steruje działaniem wszystkich podzespołów w odpowiedniej kolejności oraz w określonym czasie, stąd konieczne jest, aby był w pełni sprawny. Trzeba pamiętać, że uszkodzenie elektroniki (np. mikroprocesora) wymaga pełnej wymiany programatora.

Jednym z objawów uszkodzonego programatora jest niewłączająca się pralka (mimo prawidłowego podłączenia urządzenia do prądu). Może to oznaczać, że przewód zasilający lub właśnie programator jest uszkodzony.

Niedziałająca blokada drzwi jest kolejnym symptomem awarii programatora. Jeśli sam mechanizm blokady jest podłączony prawidłowo i nie został w żaden sposób uszkodzony oznacza to, że programator podlega wymianie.

Zbyt zimna lub zbyt gorąca woda – jeśli wszystkie czujniki oraz grzałka są sprawne, a po zresetowaniu programu i odczekaniu kliku minut problem nie ustępuje – oznacza to, że programator nie działa prawidłowo.

Jeśli którakolwiek faza cyklu prania nie zostanie wykonana (przykładowo pralka nie zacznie wirować) lub na zakończenie drzwiczki nie zostaną odblokowane, a czujniki, elektrozawór oraz hydrostat okażą się być sprawne, będzie to oznaczać, że programator uległ uszkodzeniu.

 

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.