Zepsuty programator w pralce - pierwsze objawy

zepsuty programator w pralceProgramator w pralce pełni najważniejszą funkcję – steruje działaniem wszystkich podzespołów w odpowiedniej kolejności oraz w określonym czasie, stąd konieczne jest, aby był w pełni sprawny. Trzeba pamiętać, że uszkodzenie elektroniki (np. mikroprocesora) wymaga pełnej wymiany programatora.

Jednym z objawów uszkodzonego programatora jest niewłączająca się pralka (mimo prawidłowego podłączenia urządzenia do prądu). Może to oznaczać, że przewód zasilający lub właśnie programator jest uszkodzony.

Niedziałająca blokada drzwi jest kolejnym symptomem awarii programatora. Jeśli sam mechanizm blokady jest podłączony prawidłowo i nie został w żaden sposób uszkodzony oznacza to, że programator podlega wymianie.

Zbyt zimna lub zbyt gorąca woda – jeśli wszystkie czujniki oraz grzałka są sprawne, a po zresetowaniu programu i odczekaniu kliku minut problem nie ustępuje – oznacza to, że programator nie działa prawidłowo.

Jeśli którakolwiek faza cyklu prania nie zostanie wykonana (przykładowo pralka nie zacznie wirować) lub na zakończenie drzwiczki nie zostaną odblokowane, a czujniki, elektrozawór oraz hydrostat okażą się być sprawne, będzie to oznaczać, że programator uległ uszkodzeniu.

 

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.