Jak prawidłowo wymienić zamek w drzwiach ?

jak prawidłowo wymienić zamek w drzwiachWymiana zamka w drzwiach to czynność pozornie skomplikowana. W rzeczywistości z takim zadaniem można jednak poradzić sobie samodzielnie bez konieczności wzywania fachowca. Zależnie od typu zamka wymienia się całość lub tylko jego wkładkę.

Wymiana zamka w drzwiach wymagać będzie użycia podstawowych narzędzi, które z pewnością znajdują się w większości domów. Najpierw należy wyjąć klamkę. W starszych typach drzwi klamkę z jednej strony przytrzymuje niewielki gwóźdź, który trzeba odgiąć, w tych nowszych zazwyczaj podobną funkcję pełni śrubka. Szyld zazwyczaj mocowany jest na śruby, zaś w nowszych zamkach często składa się on z dwóch części – wystarczy wówczas zdjąć część zewnętrzną i odkręcić mocowaną na śruby część wewnętrzną.

Zamki bez wkładki mocowane są na dwie śruby widoczne po otwarciu drzwi. Należy je odkręcić, a następnie podważyć kasetę zamka i wyjąć całość z otworu. Potem trzeba włożyć nową kasetę i dokręcić śruby mocujące. Jeśli nowa kaseta ma wymienną wkładkę, tę ostatnią należy zamontować dopiero po umieszczeniu w otworze kasety. Przed zamontowaniem szyldów i klamek należy włożyć do zamka klucz i sprawdzić czy rygiel pracuje prawidłowo.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.