Jak prawidłowo wymienić zamek w drzwiach ?

jak prawidłowo wymienić zamek w drzwiachWymiana zamka w drzwiach to czynność pozornie skomplikowana. W rzeczywistości z takim zadaniem można jednak poradzić sobie samodzielnie bez konieczności wzywania fachowca. Zależnie od typu zamka wymienia się całość lub tylko jego wkładkę.

Wymiana zamka w drzwiach wymagać będzie użycia podstawowych narzędzi, które z pewnością znajdują się w większości domów. Najpierw należy wyjąć klamkę. W starszych typach drzwi klamkę z jednej strony przytrzymuje niewielki gwóźdź, który trzeba odgiąć, w tych nowszych zazwyczaj podobną funkcję pełni śrubka. Szyld zazwyczaj mocowany jest na śruby, zaś w nowszych zamkach często składa się on z dwóch części – wystarczy wówczas zdjąć część zewnętrzną i odkręcić mocowaną na śruby część wewnętrzną.

Zamki bez wkładki mocowane są na dwie śruby widoczne po otwarciu drzwi. Należy je odkręcić, a następnie podważyć kasetę zamka i wyjąć całość z otworu. Potem trzeba włożyć nową kasetę i dokręcić śruby mocujące. Jeśli nowa kaseta ma wymienną wkładkę, tę ostatnią należy zamontować dopiero po umieszczeniu w otworze kasety. Przed zamontowaniem szyldów i klamek należy włożyć do zamka klucz i sprawdzić czy rygiel pracuje prawidłowo.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.