Wymiana wkładki zamka krok po kroku

wymiana wkładki zamkaWymiana wkładki zamka może okazać się rozwiązaniem problemu z zacinającym się lub zagubionym kluczem. Dzięki temu nie ma konieczności wymiany całego zamka, a naprawy można dokonać samodzielnie – nie jest ona wcale taka trudna, jak mogłoby się wydawać.

Aby wymiana wkładki zamka była możliwa, trzeba najpierw zdemontować szyld. Kolejny krok to odkręcenie śruby mocującej wkładkę. Do tak rozkręconego zamka należy włożyć zapasowy klucz i ustawić go w pozycji pozwalającej wyjąć wkładkę. Następnie wystarczy umieścić w zamku nową wkładkę, przykręcić ją i zamontować szyld.

Pamiętajmy, że nowa wkładka bębenkowa musi mieć dokładnie te same wymiary co stara, a śruba mocująca również powinna znajdować się w tym samym miejscu. W przeciwnym razie nowa wkładka nie będzie pasowała. Najrozsądniej jest więc zabrać do sklepu starą wkładkę i w ten sposób dobrać odpowiednią nową część.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.