Zamrażarka słabo mrozi ? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach

zamrażarka słabo mroziZamrażarka słabo mrozi ? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach

Kiedy zamrażarka zaczyna słabiej mrozić, produkty w niej umieszczone tracą swoją świeżość i zaczynają się szybciej psuć. Przyczyn słabego mrożenia może być kilka :

  • Nieprawidłowe wypoziomowanie urządzenia. Lodówko-zamrażarka działa prawidłowo, gdy ma zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza i czynnika chłodzącego, dlatego musi stać w idealnym poziomie. Zanim podejmiemy inne kroki w poszukiwaniu przyczyny, sprawdźmy poziomicą, czy sprzęt jest dobrze ustawiony.
  • Uszkodzony termostat. Najczęściej psującym się podzespołem w chłodziarce jest termostat. To on decyduje o uruchamianiu sprężarki odpowiedzialnej za układ chłodzący i o czasie jej wyłączenia. Nieprawidłowo działający termostat może powodować rozmrażanie zamrażalnika.

  • Nieszczelna uszczelka drzwi. Jeśli lodówka pracuje prawidłowo, a mimo tego produkty znajdujące się w zamrażalniku nie osiągają odpowiedniej temperatury, może to oznaczać uszkodzenie uszczelki. Wtedy konieczna jest jej wymiana.

  • Niski poziom czynnika chłodniczego. Czynnik chłodzący, czyli ciecz parująca w bardzo niskiej temperaturze odpowiedzialny jest za odpowiednie schładzanie wnętrza lodówki i zamrażarki. Jeśli w układzie występuje wyciek, sprzęt może słabo mrozić. Wtedy koniecznością pozostaje wizyta fachowca lub serwisu.

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.