Zamrażarka słabo mrozi ? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach

zamrażarka słabo mroziZamrażarka słabo mrozi ? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach

Kiedy zamrażarka zaczyna słabiej mrozić, produkty w niej umieszczone tracą swoją świeżość i zaczynają się szybciej psuć. Przyczyn słabego mrożenia może być kilka :

  • Nieprawidłowe wypoziomowanie urządzenia. Lodówko-zamrażarka działa prawidłowo, gdy ma zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza i czynnika chłodzącego, dlatego musi stać w idealnym poziomie. Zanim podejmiemy inne kroki w poszukiwaniu przyczyny, sprawdźmy poziomicą, czy sprzęt jest dobrze ustawiony.
  • Uszkodzony termostat. Najczęściej psującym się podzespołem w chłodziarce jest termostat. To on decyduje o uruchamianiu sprężarki odpowiedzialnej za układ chłodzący i o czasie jej wyłączenia. Nieprawidłowo działający termostat może powodować rozmrażanie zamrażalnika.

  • Nieszczelna uszczelka drzwi. Jeśli lodówka pracuje prawidłowo, a mimo tego produkty znajdujące się w zamrażalniku nie osiągają odpowiedniej temperatury, może to oznaczać uszkodzenie uszczelki. Wtedy konieczna jest jej wymiana.

  • Niski poziom czynnika chłodniczego. Czynnik chłodzący, czyli ciecz parująca w bardzo niskiej temperaturze odpowiedzialny jest za odpowiednie schładzanie wnętrza lodówki i zamrażarki. Jeśli w układzie występuje wyciek, sprzęt może słabo mrozić. Wtedy koniecznością pozostaje wizyta fachowca lub serwisu.

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.