Dlaczego zmywarka nie odprowadza wody? - najczęstsze przyczyny usterki

dlaczego zmywarka nie odprowadza wodyZdarza się, że w zmywarce po zakończonym cyklu zmywania zalega brudna woda. Niekoniecznie jednak problem ten świadczy o poważnej awarii urządzenia – jakie są najczęstsze przyczyny usterki?

Zmywarka nie odprowadza wody zazwyczaj kiedy filtr jest zapchany resztkami jedzenia, fusami z kawy czy tłuszczem i innymi zabrudzeniami. W takiej sytuacji należy wyjąć filtry i dokładnie je wyczyścić. Aby problem się nie powtarzał, przed umieszczeniem naczyń w zmywarce trzeba usuwać z nich resztki jedzenia i opłukać je.

Innym powodem usterki może być zatkany wąż odpływowy. Problem ten najczęściej występuje, kiedy zalegają w nim resztki jedzenia, albo kiedy przewód jest skręcony lub załamany. Wówczas należy odkręcić wąż odpływowy, udrożnić go i przykręcić z powrotem dbając, by nie był poskręcany.

Zmywarka nie odprowadza wody również kiedy pompa odpływowa jest uszkodzona. Aby to sprawdzić, należy ją wymontować i zweryfikować jej stan. Zdarza się, że resztki jedzenia blokują wirnik pompy uniemożliwiając jej pracę. Jeśli jednak element ten uległ awarii, konieczna będzie wymiana części na nową.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.