Dlaczego zmywarka nie pobiera wody ?

zmywarka nie pobiera wodyZmywarka obecnie uważana jest za jeden z elementów podstawowego wyposażenia kuchni. Urządzenie to nie tylko wyręcza w często nie lubianej czynności, jaką jest zmywanie, ale też pozwala oszczędzić czas oraz wodę. Aby sprzęt działał prawidłowo, niezbędny jest obieg wody, a także sprawne pompy i spryskiwacze. Jeśli więc zmywarka nie pobiera wody, może to świadczyć o awarii któregoś z istotnych elementów urządzenia.

Jednym z powodów nie pobierania wody przez zmywarkę może być zapchany płaszcz wodny. Niedrożne kanaliki sprawiają, że woda nie jest dostarczana do kolejnych części zmywarki uniemożliwiając prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. W takiej sytuacji pomóc może wyczyszczenie płaszcza wodnego. Jeśli jednak jest on uszkodzony, konieczna będzie jego wymiana.

Zmywarka nie pobiera wody również kiedy ma uszkodzony programator. Urządzenie wysyła wówczas nieprawidłowe wskazania do elektrozaworu, przez co woda nie jest pobierana. W takich sytuacjach konieczna będzie wymiana programatora na nowy.

Jeśli zmywarka nie pobiera wody, warto zweryfikować stan styków przełącznika, który połączony jest z pływakiem. Pływak jest odpowiedzialny za zabezpieczenie zmywarki przed zalaniem – zabrudzone styki powodują sygnalizowanie przelania, co uniemożliwia pobór wody. W takich sytuacjach pomocne może okazać się wyczyszczenie styków.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.