Jak odpowiednio wyczyścić dysze w zmywarce?

Zmywarka jest jednym z najlepszych pomocników znajdujących się w kuchni. To urządzenie doceniają szczególnie osoby, które muszą zmywać naczynia po członkach rodziny oraz często przyjmują gości.

Niestety zmywarki, podobnie jak inne sprzęty, wymagają regularnego czyszczenia. Jednymi z elementów, do których trafiają resztki jedzenia i tym samym uniemożliwiają prawidłowe domywanie naczyń są dysze.
Pozostałości po jedzeniu oraz kamień tworzą zanieczyszczenia, które m. in. osadzają się na ściankach, filtrach i w dyszach urządzenia. Z tego względu bardzo ważne jest regularne czyszczenie zmywarki, które powinno odbywać raz w miesiącu.

Aby rozpocząć proces czyszczenia, należy w pierwszej kolejności odłączyć urządzenie od źródła zasilania. Następnie otwieramy drzwiczki zmywarki i umiejętnie demontujemy ramiona natryskowe górne oraz dolne (są one mocowane za pomocą plastikowych zatrzasków). Znajdujące się w nich dysze należy dokładnie czyścić z pomocą drewnianej wykałaczki. Z każdego z otworów precyzyjnie usuwamy resztki jedzenia, jeśli są one większe, to należy je przepchnąć w głąb ramienia, aby wypadły rurką doprowadzającą wodę. Następnie kierujemy strumień wody na dysze, aby pozbyć się wszystkich resztek, a potem wlewamy wodę pod ciśnieniem do rurki i sprawdzamy czy wszystkie dysze zostały w pełni udrożnione. W razie konieczności powtarzamy cały proces jeszcze raz.

Ostatnim krokiem jest ponowne zamontowanie ramion natryskowych i ponowne podłączenie zmywarki do źródła prądu.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.