Jak poprawnie wyczyścić filtr w zmywarce?

Zmywarka jest obecnie jednym z najbardziej docenianych urządzeń gospodarstwa domowego. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który można poświęcić na wykonywanie innych domowych czynności. Aby urządzenie poprawnie zmywało naczynia musi m. in. mieć czyste filtry. Jak skutecznie je wyczyścić?


W pierwszej kolejności należy odłączyć urządzenie od źródła zasilania, a następnie zdemontować filtry, których większość zmywarek ma na wyposażeniu trzy sztuki – filtr metalowy, mikrofiltr i filtr zgrubny. Aby je zlokalizować trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi danego urządzenia lub znaleźć schemat jego budowy w Internecie.

Po wyjęciu filtrów należy z każdego z nich usunąć resztki jedzenia, a następnie umieścić je kolejno pod gorącą, bieżącą wodą. Do ich dokładnego umycia warto jest użyć płynu do mycia naczyń.

Jeśli na filtrach osadził się kamień, to musimy go koniecznie usunąć. Można to zrobić domowym sposobem z pomocą octu spirytusowego. Do miski z ciepłą wodą trzeba wlać ok. szklankę octu i umieścić w tym roztworze filtry. Taka kąpiel powinna trwać kilkanaście minut, po czym filtry muszą zostać przepłukane pod bieżącą wodą. Następnie można je umieścić z powrotem w urządzeniu.

Aby filtry utrzymywały się w dobrej kondycji jak najdłużej, warto jest przeprowadzać regularne czyszczenie komory zmywania z pomocą specjalnego preparatu. Jednak czyszczenie filtrów jest czynnością, którą również należy okresowo przeprowadzać, aby zachowywać pełną sprawność zmywarki.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.