Jak poprawnie wyczyścić pompę w zmywarce?

W obecnych czasach wiele rodzin nie wyobraża sobie życia bez zmywarki do naczyń. Stąd, jeśli urządzenie zaczyna niepoprawnie funkcjonować to najlepiej jest w jak najszybszym czasie usunąć usterkę. Do jednej z częstszych przypadłości zmywarek należy zapychająca się pompa. Jak ją udrożnić?

Urządzenie przestaje odprowadzać wodę – taka diagnoza wskazuje, że wirnik pompy mógł ulec zablokowaniu. Aby usunąć awarię, należy wymontować pompę. W tym celu musimy odłączyć zmywarkę od zasilania i przewrócić ją na tył, dzięki czemu będziemy mogli zdjąć dolną osłonę, co z kolei da nam dostęp do wszystkich podzespołów. W pierwszej kolejności należy wyjąć filtr, dzięki czemu będziemy mieli swobodny dostęp do pompy spustowej. Po zdjęciu z niej pokrywy ukaże się nam wirnik, który jest jej głównym elementem, aby przywrócić jego funkcjonalność usuwamy wszystkie ciała obce uniemożliwiające jego płynną pracę. Po wyczyszczeniu pompy wykonujemy wszystkie czynności w odwrotnej kolejności, aby móc podłączyć zmywarkę z powrotem do sieci.

 

Należy nadmienić, że nie wszyscy producenci zmywarek udostępniają możliwość zdjęcia dolnej osłony w swoich produktach. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do serwisu, aby wykonali dla nas naprawę.

 

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.