Jak skutecznie udrożnić zatkaną zmywarkę?

Zmywarka w obecnych czasach jest jednym z najprzydatniejszych urządzeń w niemal każdym gospodarstwie domowym. Na skutek jej częstego użytkowania dość szybko gromadzi się w niej brud i powstają złogi, które utrudniają prawidłowe funkcjonowanie zmywarki niejednokrotnie prowadząc do całkowitej niedrożności. Jak sobie poradzić z tym defektem?

O zatkanej zmywarce świadczy woda pozostająca w komorze myjącej, a także niedomyte lub niedostatecznie wysuszone naczynia. Aby zająć się zlokalizowaniem problemu, należy w pierwszej kolejności odłączyć urządzenie od zasilania oraz zakręcić dopływ wody.
Następnie opróżniamy całą komorę i sprawdzamy filtr. Znajdujące się na nim resztki usuwamy. Jeśli jednak ta część jest czysta, to musimy szukać dalej.

Kolejnym elementem, który może być odpowiedzialny za nieodprowadzanie wody z urządzenia jest wąż odpływowy. Najpierw sprawdzamy czy nie jest w którymś miejscu skręcony lub zagięty. W przypadku niestwierdzenia żadnej z tych przypadłości należy go zdemontować, aby móc sprawdzić jego drożność. Do tego celu używamy cienkiego drutu i delikatnie przepychamy nim przewód. Jeśli na jego drugim końcu pojawią się tłuste złogi, to musimy użyć gorącej wody, do której dolewamy octu lub wsypujemy kwasku cytrynowego.

Wlewając taką miksturę do rury odpływowej przepłuczemy ją ze szlamu, wytworzonego przez środki myjące zmieszane z resztkami jedzenia. Takim sposobem pozbędziemy się również kamienia, który mógł się pojawić na ściankach rury odpływowej.
Po wykonaniu całego zabiegu możemy podłączyć ponownie wąż i uruchomić cykl mycia w celu sprawdzenia naszej zmywarki.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.