Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę ?

jak wyczyscic zmywarkeZmywarka w większości mieszkań używana jest co najmniej raz dziennie, warto więc zadbać o czystość tego urządzenia. Regularne usuwanie zabrudzeń z filtrów i uszczelek to nie tylko kwestia estetyki, ale też pewność, że zmywarka będzie służyła przez długi czas.

Jak wyczyścić zmywarkę? W sklepach z chemią gospodarczą nie brakuje specjalnych preparatów przeznaczonych do mycia zmywarek – zazwyczaj wystarczy butelkę z płynem czyszczącym umieścić wewnątrz urządzenia, a następnie uruchomić program z najwyższą temperaturą. A jak wyczyścić zmywarkę domowym sposobem? Do pojemnika na tabletki do zmywania należy wsypać sodę oczyszczoną, a na dno urządzenia wlać szklankę octu i włączyć program z najwyższą temperaturą.

Podczas czyszczenia zmywarki należy też dokładnie wyczyścić filtry znajdujące się na dnie urządzenia. W większości modeli można je łatwo wyjąć, co znacznie całe zadanie ułatwia. Jeśli na filtrach znajduje się osad z kamienia, można je wymoczyć w occie. Ważne jest również regularne czyszczenie uszczelki w drzwiach, gdzie zbiera się sporo brudu. W tym przypadku zazwyczaj wystarcza woda z płynem do naczyń i miękka ściereczka. Trudno dostępne miejsca można zaś wyczyścić za pomocą starej szczoteczki do zębów.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.