Jak sprawdzić czy elektrozawór w zmywarce działa?

czy elektrozawór w zmywarce działaSamodzielna naprawa sprzętów AGD jest niełatwym zadaniem. Jednak w wielu przypadkach należy rozważyć taką opcję, ponieważ pozwala ona uniknąć kosztów związanych z wezwaniem profesjonalnego serwisu. Czy sprawdzenie poprawności działania elektrozaworu w zmywarce jest trudne?


Uszkodzony elektrozawór może wykazywać kilka objawów. Pierwszym z nich jest niepobieranie wody przez urządzenie. Uszkodzony podzespół blokuje dostęp wody do zmywarki i nie pozwala na przeprowadzenie cyklu zmywania. O uszkodzonym elektrozaworze może również świadczyć odwrotny proces, czyli ciągłe pobieranie wody. Przyczyną do tego prowadzącą są niedomykające się spusty.

Niedomyte naczynia, to kolejny objaw, za który odpowiadać może uszkodzony elektrozawór.

Jego nieprawidłowe działanie zaburza cyrkulację wody w komorze zmywania. Gdy zmywarka jest wyłączona, a we wnętrzu urządzenia nagromadziła się woda, to bardzo prawdopodobnym jest, że elektrozawór się zaciął i pozostał w pozycji otwartej. W takim przypadku część wymaga wymiany na nową.


Powyższe objawy nie są równoznaczne z uszkodzeniem opisywanej części. Aby sprawdzić poprawność jej działania należy podać do niej bezpośrednio napięcie. Prawidłowo działający element na skutek tej czynności otworzy się. Jeśli będzie uszkodzony to nie zareaguje wcale lub jego zapadki zostaną tylko częściowo otwarte. Podzespół może również nie działać podczas samego cyklu. W tym celu należy odłączyć dopływ wody, włączyć program mycia i zobaczyć czy spusty się otworzyły.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.