Jak sprawdzić i wyczyścić hydrostat w zmywarce?

Hydrostat jest jednym z najważniejszych podzespołów zmywarki. To właśnie ten element odpowiedzialny jest za regulowanie poziomu wody w urządzeniu oraz za jej ciśnienie podczas usuwania brudu z naczyń. Nieprawidłowe działanie hydrostatu nie jest równoznaczne z jego awarią, czasami wystarczy przeczyścić ten element, aby przywrócić pełną sprawność całego urządzenia.

Wylewająca się woda z drzwiczek, niedomyte naczynia, ciągłe pobieranie i wylewanie wody. Są to oznaki świadczące o konieczności naszej ingerencji w sprzęt. Aby pozbyć się tych uciążliwych usterek, musimy dostać się do hydrostatu, który najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za ich występowanie.

W tym celu musimy odłączyć zmywarkę od zasilania, a następnie ściągnąć lewą osłonę urządzenia. Na dole, bliżej przedniej ściany znajduje się moduł hydrostatu. Jego sprawność oceniamy lekko naciskając na ruchome elementy (najczęściej są one koloru niebieskiego oraz czerwonego). Jeśli usłyszymy charakterystyczne kliknięcia, będzie to oznaczać, że podzespół jest sprawny. Przyczyna w takim razie będzie tkwiła w zanieczyszczeniach znajdujących się w układzie. W celu przywrócenia jego drożności należy wyjąć kubek hydrostatu oraz rurkę łączącą go z misą. Całość czyścimy za pomocą szczoteczki do zębów, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i pozbyć się złogów. Do przepłukania należy użyć gorącej wody zmieszanej z sodą oczyszczoną, którą wstrzykujemy pod ciśnieniem do układu. Jeśli znajduje się w nim również kamień, to w takim przypadku używamy wody z octem. Po wyczyszczeniu hydrostatu oraz rurki montujemy całość z powrotem, po czym zakładamy boczną osłonę zmywarki.

W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni czy sami będziemy w stanie sprostać naprawie warto jest zadzwonić po serwisanta, który wykona całe zadanie za nas.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.