Jak sprawdzić i wymienić grzałkę w zmywarce?

jak wymienić grzałkę w zmywarceDla wielu osób zmywarka jest jednym z najważniejszych sprzętów AGD znajdujących się w kuchni. Jest ona niezwykle przydatna w domach zamieszkałych przez większe rodziny lub takich, do których często przybywają goście. Każda, nawet najmniejsza awaria tego urządzenia sprawia nie lada problem. Jedną z klasycznych usterek w często używanych zmywarkach jest awaria grzałki. Jak ją zdiagnozować i dokonać wymiany elementu?

Objawem mogącym świadczyć o uszkodzonej grzałce są nie wysuszone naczynia po zakończonym cyklu pracy urządzenia. Niedomyte akcesoria kuchenne również mogą nam mówić o nieprawidłowym działaniu elementu, ponieważ woda nie osiągnęła optymalnej do zmywania temperatury. Należy jednak pamiętać, że nowe typy zmywarek posiadają opcję ustawiania wody z ciepłej na zimną i odwrotnie. Jeśli nasz model nie jest w nią wyposażony, to możemy przystąpić do sprawdzenia grzałki i jej wymiany.

W pierwszej kolejności odłączamy zmywarkę od zasilania. Następnie należy położyć ją na boku i zdjąć dolną osłonę (odczepić od niej przewód masowy, jeśli występuje), odkręcić śruby od grzałki przepływowej i za pomocą kombinerek lub szczypiec poluzować opaskę uciskową na łączeniu z pompą. Potem delikatnie wyciągamy cały podzespół ku sobie i odłączamy kable (przed odpięciem przewodów warto jest zrobić zdjęcia, aby nie pomylić się przy ponownym ich zakładaniu). Samą grzałkę sprawdzamy na stykach za pomocą miernika – jeśli nie występuje między nimi rezystencja to znaczy, że element jest do wymiany. Montaż nowego podzespołu wykonujemy w odwrotnej kolejności co demontaż pamiętając przy tym o założeniu nowej opaski uciskowej na wężu oraz o dokręcaniu śrub z odpowiednim wyczuciem, aby nie uszkodzić plastików.

Jeśli sami nie jesteśmy pewni czy podołamy całemu zadaniu, to warto jest zadzwonić po fachowca, który dokona pomiarów i ewentualnej wymiany za nas.

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.