Zmywarka buczy podczas mycia? – najczęstsze przyczyny usterki

zmywarka buczy podczas myciaZmywarka, to jedno z głównych urządzeń służących w każdym nowoczesnym gospodarstwie domowym. Niestety tak, jak inne sprzęty narażona jest na usterki, a jedną z najczęściej w niej występujących jest buczenie podczas mycia. Przyczyń takiego zachowania zmywarki może być kilka: 

  • Źle wypoziomowane urządzenie. Zanim zaczniemy szukać awarii wewnątrz zmywarki najpierw najlepiej jest sprawdzić, czy stoi ona w idealnym poziomie. Podobnie jak lodówka czy pralka być musi ona dobrze wypoziomowana, aby w pełni dobrze funkcjonować. 
  • Uszkodzony kondensator. Jeśli ten element jest niesprawny przestaje dostarczać dostateczną ilość energii elektrycznej, która jest niezbędna do rozruchu pompy wodnej.
  • Zablokowana pompa spustu. Problem pojawia się, kiedy zmywarka, wybiera program, pobiera wodę, po czym zatrzymuje się pozostawiając charakterystyczny odgłos buczenia. W tym przypadku należy wyjąć filtr oraz zdemontować płytę filtracyjną, aby dostać się do pompy i ją udrożnić. 
  • Zanieczyszczone wężyki i hydrostat. W tych elementach zbiera się szlam, który powoduje, że pompa myjąca nie jest w stanie pracować z odpowiednią wydajnością przez co zaczyna głośniej chodzić. Należy udrożnić węże oraz komorę hydrostatu.
     

 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.