Zmywarka nie domywa naczyń, czyli jak usunąć pozostały osad

zmywarka nie domywa naczyńZmywarka ma wyręczać nas w codziennym myciu naczyń, jeśli jednak nie spełnia swojej funkcji w prawidłowy sposób, należy poszukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim warto uważniej układać brudne naczynia – zbyt mała odległość pomiędzy elementami zastawy sprawia, że woda i detergent nie mogą dotrzeć do każdego talerza lub kubka. Jeśli jednak problem pojawia się także przy właściwym ułożeniu naczyń, trzeba poszukać innych przyczyn.

Zmywarka nie domywa naczyń zazwyczaj w sytuacji, kiedy jej filtr jest zapchany resztkami jedzenia. Przede wszystkim warto więc sprawdzić, czy nie zalegają w nim kawałki żywności. Inną przyczyną problemu z małą skutecznością mycia mogą być zatkane spryskiwacze, przez co nie rozprowadzają one wody w odpowiedni sposób. Jeśli wyczyszczenie filtra i spryskiwaczy nie pomogło, a na naczyniach ciągle pozostaje osad, warto wypróbować inny detergent używany do mycia – być może ten stosowany dotychczas jest mało skuteczny. Zdarza się też, że problem rozwiązuje zmiana programu zmywania.

Może się też zdarzyć, że zmywarka nie domywa naczyń, ponieważ któraś z jej części jest uszkodzona. Jeśli pomimo dbania o czystość urządzenia i odpowiedniego załadunku problem nie ustępuje, warto sprawdzić stan elektrozaworu, pompy myjącej, grzałki oraz dozownika detergentu.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.