Czy czyszczenie bębna pralki Domestosem to dobry pomysł?

Wiele domowych sposobów na utrzymanie czystości zdaje egzamin. Ocet do odkamieniania? Soda oczyszczona do zneutralizowania zapachów? Te metody sprawdzają się doskonale. Ostatnio słyszy się wiele o czyszczeniu pralki Domestosem. Czy to aby na pewno dobry pomysł?

Dlaczego warto regularnie czyścić pralkę?

Tak jak inne sprzęty gospodarstwa domowego, pralkę należy niekiedy poddać gruntownemu czyszczeniu. Jakość wody może prowadzić do jej zakamienienia. Warto pomyśleć również o jej odkażaniu – kamień i zarazki mogą powodować, że wyjęte z pralki ubrania nie będą pachnieć świeżością, tylko stęchlizną. Z bębna może dobywać się nieprzyjemny zapach. Jakie środki zastosować do czyszczenia pralki?

Czyszczenie pralki Domestosem? Kiedy?

Jeśli chcesz wyczyścić bęben pralki domowym środkami, najlepszym wyborem będzie ocet lub soda oczyszczona. Warto wlać szklankę octu lub sody oczyszczonej do komory na proszek, nastawić temperaturę na 90 stopni i uruchomić pranie z pustym bębnem. Pralka zostanie odkamieniona, a nieprzyjemne zapachy zneutralizowane.

Jeśli to nie pomaga, można zastosować radykalny środek i zdecydować się na czyszczenie pralki Domestosem. Jak się do tego zabrać?

Do pralki wrzuć kilka szmat lub znoszonych ubrań, wlej nakrętkę detergentu bezpośrednio do bębna i uruchom pranie, ustawiając temperaturę na 90 stopni (jeśli zabrudzenie pralki jest duże).

Po zakończeniu programu wyjmij pranie i ponownie uruchom program, żeby wypłukać resztki detergentu. Kiedy pranie się zakończy, otwórz drzwi, aby wnętrze pralki mogło wyschnąć. Pamiętaj, że Domestos jest środkiem żrącym – możesz zdecydować się na jego wykorzystanie, jeśli inne metody nie przynoszą oczekiwanego rezultatu.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.