Czym i jak wyczyścić żelazko?

Aby żelazko nie brudziło podczas prasowania świeżo wypranych ubrań, należy je od czasu do czasu wyczyścić. Co prawda w sklepach z chemią gospodarczą bez większych problemów kupimy specjalne preparaty, jednak warto wykorzystać najpierw domowe sposoby. Jak wyczyścić żelazko?

Jednym ze sprawdzonych sposobów na czyste żelazko jest czyszczenie jego stopy za pomocą
octu. Urządzenie powinno być lekko nagrzane, ale nie gorące, i odłączone od prądu. Nasączoną octem miękką szmatą wystarczy wyczyścić stopę, a przy silniejszych zabrudzeniach można dodać sodę oczyszczoną.

Czym wyczyścić żelazko, aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń? Skuteczny jest roztwór octu i soli w proporcjach 1:1. Taką mieszankę należy podgrzać, a następnie moczyć w niej szmatkę i wyczyścić płytę żelazka. Na koniec stopę urządzenia wystarczy przetrzeć wodą destylowaną.

Zdarza się, że otworach stopy żelazka wyprowadzających parę tworzy się osad z kamienia spowodowany używaniem twardej wody do prasowania. Tego typu zanieczyszczenia można łatwo usunąć czyszcząc je patyczkiem do uszu namoczonym w occie.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.