Domowe sposoby na mrówki w domu

sposoby na mrowki w domuMrówki uważane są za owady pożyteczne, ponieważ zjadają mszyce. Kiedy jednak pojawiają się w naszych mieszkaniach, szukamy sprawdzonych metod, aby jak najszybciej się ich pozbyć. Na początek warto sięgnąć po domowe sposoby na mrówki. Często okazują się skuteczne, a co najważniejsze – dzięki nim nie zabijamy owadów, a jedynie zniechęcamy je do wizyt w naszych domach.

Domowe sposoby na mrówki opierają się na zastosowaniu nie lubianych przez nie produktów w miejscach wędrówek tych owadów. Na ich ścieżkach można wiec rozsypać sól, pieprz, cynamon, proszek do pieczenia lub świeże zioła. Pomocne będzie też posmarowanie octem albo sokiem z cytryny miejsc, gdzie się pojawiły, albo przemycie tras mrówek wodą z płynem do mycia naczyń.

Mrówki w domu mogą stać się uciążliwym problemem, dlatego jeśli udało się je wypłoszyć, warto sięgnąć po sposoby chroniące przed powrotem tych owadów. Przede wszystkim trzeba zabezpieczyć wszystkie otwory, przez jakie mrówki mogłyby dostać się do mieszkania. Dobrze jest też zwrócić uwagę na warunki przechowywania żywności – jedzenie najlepiej jest trzymać w specjalnych próżniowych pojemnikach.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.