Jak bezpiecznie podłączyć żyrandol?

Górne źródło światła odgrywa kluczową rolę w każdym pomieszczeniu. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz remont, czy też urządzasz nowe mieszkanie, na którymś etapie możesz być zmuszony do tego, by samodzielnie poradzić sobie z odpowiedzią na pytanie, jak podłączyć żyrandol. Podpowiemy, jak zrobić to bezpiecznie.

Bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, jaką instalację posiadasz, pamiętaj o tym, by przed rozpoczęciem prac wyłączyć zasilanie energii w całym mieszkaniu i upewnić się, że prąd nie płynie w przewodach, wykorzystując probówkę. Jak podłączyć żyrandol? Przede wszystkim z zachowaniem ostrożności. A jeśli nie wiesz, jak sobie poradzić, wezwij specjalistę.

Na co zwrócić uwagę przy podłączaniu żyrandola?

Sposób podłączenia żyrandola będzie uzależniony od tego, czy w mieszkaniu masz starą czy nową instalację elektryczną, a także od tego, ile punktów światła ma żyrandol. W nowych instalacjach z sufitu powinien wystawać kabel czterożyłowy. Musimy sprawdzić, czy kolorystyka każdej z żył (żółto-zielona – przewód ochronny, niebieska – neutralny, czarna/brązowa – przewód fazowy) odpowiada rzeczywistemu przeznaczeniu. Następnie wpinamy poszczególne żyły do kostki zaciskowej przy żyrandolu – zgodnie z kolorystyką. Sprawa komplikuje się w przypadku starej instalacji. Często spotkamy się z tym samym kolorem poszczególnych żył. Wtedy najlepiej skorzystać z pomocy fachowców – aby dowiedzieć się, który przewód za co odpowiada, trzeba będzie dokonać testu neonówką albo przy pomocy specjalnych urządzeń pomiarowych.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.