Jak bezpiecznie powiesić telewizor?

Płaskie, podwieszane telewizory zyskały sobie sporą popularność – są estetyczne i doskonale wpisują się w nowoczesną aranżację wnętrz. Problemem może być jednak ich montaż. Jak powiesić telewizor?

Co będzie potrzebne?

Zanim przystąpisz do montażu telewizora na ścianie, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt. Najlepiej, by kupić go w zestawie razem z telewizorem. Jeśli kupujesz uchwyt osobno, pamiętaj, by dobrać go do wagi telewizora (producenci podają maksymalne obciążenie poszczególnych uchwytów) i do przekątnej jego ekranu.

Jak powiesić telewizor przy pomocy uchwytu?

Po zakupie odpowiedniego uchwytu można przystąpić do montażu. Zacznij od określenia wysokości telewizora, najlepiej określając na ścianie centralny punkt ekranu. Następnie przyłóż uchwyt do ściany, tak by jego środek dokładnie przykrywał wyznaczony punkt. Przy pomocy poziomicy wyrównaj uchwyt i zaznacz miejsca na otwory montażowe. Na tym etapie wystarczy Ci wiertarka i wykręcenie dziur, w których umieścisz kołki rozporowe. Teraz za pomocą elementów montażowych, które otrzymałeś wraz z uchwytem możesz przykręcić uchwyt do ściany. Na takim uchwycie zawieszamy telewizor, wykorzystując otwory montażowe, które znajdziemy na tylnej obudowie odbiornika.

W zależności od modelu możemy spotkać się z różnymi typami uchwytów na telewizory. Niektóre pozwalają na montaż urządzenia w określonej konfiguracji, inne pozwalają wyregulować kąty widzenia już po zamontowaniu i powieszeniu telewizora. Jeśli nie wiesz, jak powiesić telewizor korzystając z określonego uchwytu, zawsze warto zapoznać się z instrukcją montażu.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.