Jak bezpiecznie prać kołdrę?

Spośród wielu rzeczy, z którymi stykamy się na co dzień, szczególną wagę powinniśmy przywiązywać do naszego łóżka i pościeli. Należy zadbać o to, by nasz wypoczynek był jakościowy, ale i higieniczny. Często pojawiają się pytania, jak prać kołdrę. A może w ogóle nie należy tego robić?

Pranie kołdry – co warto wiedzieć?

Aby utrzymać kołdrę we właściwej higienie, trzeba ją prać regularnie. Pozwala to nie tylko ją odświeżyć, ale przede wszystkim chroni nas przed bakteriami i roztoczami. Ma to szczególne znaczenie dla alergików. Zanim przystąpisz do prania kołdry, musisz dowiedzieć się, z czego została wykonana i jakie są zalecenia producenta. Odpowiedź na pytanie, jak prać kołdrę, uzależniona jest od tego, czym została wypełniona.

Kołdry z naturalnego pierza nie można wyprać w pralce – najlepiej powierzyć takie zadanie specjalistom. Pościel z wypełnieniem syntetycznym najlepiej prać zgodnie z zaleceniami producenta. Jak często? W zależności od potrzeb – częściej będziemy prać kołdrę dla alergika czy dla małego dziecka, rzadziej dla dorosłego.

Pranie kołdry w pralce

Warto zapoznać się z informacjami, jakie znajdziemy na metce. Producent na pewno umieścił tam wskazówki, w jakiej temperaturze można bezpiecznie prać kołdrę. Jeśli nie możesz znaleźć lub odczytać informacji, najlepiej nastawić pranie na 40 stopni, o ile nie jest to pościel alergika. W takim przypadku, żeby pranie przyniosło zamierzony skutek, czyli wyeliminowanie roztoczy, temperatura musi przekroczyć 60 stopni. Kołdrę pierz z użyciem delikatnych detergentów.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.