Jak podłączyć domofon w bloku

Nie ma wątpliwości co do tego, że domofon jest obecnie obowiązkowym i podstawowym elementem wyposażenia każdego bloku. To standard, który zapewnia komunikację głosową. Używając go, nie musimy się martwić o to, w jaki sposób przyjąć do mieszkania gości czy listonosza. Dla niektórych osób jednak wyzwaniem może być odpowiedni montaż. Dowiedz się, w jaki sposób podłączyć domofon i ciesz się komfortem oraz bezpieczeństwem.

Z czego składa się zestaw domofonowy

Stoisz przed wyborem odpowiedniego zestawu domofonowego, który zapewni Ci doskonałą komunikację i poczucie bezpieczeństwa? Dowiedz się, co powinno się znajdować w komplecie. Przede wszystkim jest to słuchawka, która znajduje się wewnątrz domu – tzw. unifon. Dodatkowo kaseta, jaka jest umieszczona na zewnątrz. Ponadto powinien się znaleźć zaczep elektromagnetyczny oraz zasilacz.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Na samym początku pracy nad montażem domofonu upewnij się, że główny bezpiecznik został wyłączony. Odłączenie zasilania daje gwarancję bezpieczeństwa. Pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa. Wolisz mieć podwójną pewność? Użyj próbnika, który powinien nie wskazywać żadnego światełka.

Podłącz do obwodu elektrycznego

Następnym krokiem jest podłączenie domofonu do instalacji elektrycznej. Aby to zrobić, należy użyć transformatora. Najczęściej domofony są zasilane prądem o napięciu 12V. Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym, rozważ podłączenie domofonu do oddzielnego obwodu. Ułatwi to zachowanie komunikacji nawet podczas awarii instalacji.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.