Jak skutecznie odkamienić żelazko?

Używanie twardej wody do żelazka powoduje powstawanie wewnątrz urządzenia osadu z kamienia. W efekcie podczas prasowania na ubraniach pojawiają się białe drobinki – jest to wyraźny znak, że pora pozbyć się osadu. Jak odkamienić żelazko? Są na to proste domowe sposoby.

Aby pozbyć się kamienia zgromadzonego w dziurkach wyprowadzających parę, wystarczy namoczyć patyczki do uszu w occie i wyczyścić otwory. Ocet doskonale sprawdzi się również do usunięcia kamienia ze zbiornika na wodę. Wystarczy wlać go do żelazka i ustawić najwyższą temperaturę, aż do całkowitego odparowania. Jeśli osad jest wyjątkowo uporczywy, czynność tę można powtórzyć. Na koniec trzeba wlać do zbiornika wodę i ponownie ustawić urządzenie na najwyższą temperaturę – w ten sposób pozbędziemy się zapachu octu.

Osoby, które nie lubią zapachu octu mogą wykorzystać roztwór wody i kwasku cytrynowego w proporcji dwie łyżeczki kwasku na szklankę wody. Całość wystarczy wlać do zbiornika na wodę i postępować tak jak przy użyciu octu. Aby uniknąć problemów z kamieniem w żelazku warto do prasowania używać wody destylowanej.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.