Jak skutecznie usunąć gumę do żucia z ubrania ?

jak usunac gume do zucia  z ubraniaProblem z gumą do żucia, która przykleja się do ubrania, może spotkać każdego. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby pozwalające łatwo i skutecznie pozbyć się tego typu zabrudzeń bez uszkodzenia tkaniny.

Aby usunąć gumę z ubrania najłatwiej, a przy tym najbezpieczniej nawet dla delikatnych tkanin, jest włożyć zabrudzoną odzież do zamrażarki na kilka godzin. Po tym czasie można zazwyczaj bez problemu usunąć gumę do żucia delikatnie ją zdrapując. Jeśli mimo to na tkaninie pozostanie widoczna plama, można ją przetrzeć odplamiaczem, a następnie wyprać całość zgodnie z zaleceniami na metce.

Gumę do żucia można też usunąć wykorzystując wysoką temperaturę. Tego typu metody mogą jednak uszkodzić delikatne tkaniny, dlatego należy zachować ostrożność. Pierwszy ze sposobów to umieszczenie części ubrania z przyklejoną gumą w garnku z gorącą wodą. Pod wpływem ciepła guma powinna zacząć odchodzić od tkaniny, stąd łatwiej będzie ją usunąć. Inna metoda to trzymanie zabrudzonej odzieży nad parą – wówczas guma wchłonie wilgoć i rozmięknie, a tym samym łatwiej będzie się jej pozbyć. Można też podgrzać niewielką ilość octu, a następnie namoczoną w nim szmatką przetrzeć miejsce gdzie guma przykleiła się do ubrania. Ciepły ocet sprawi, że guma łatwiej odklei się od materiału.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.