Jak skutecznie usunąć gumę do żucia z ubrania ?

jak usunac gume do zucia  z ubraniaProblem z gumą do żucia, która przykleja się do ubrania, może spotkać każdego. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby pozwalające łatwo i skutecznie pozbyć się tego typu zabrudzeń bez uszkodzenia tkaniny.

Aby usunąć gumę z ubrania najłatwiej, a przy tym najbezpieczniej nawet dla delikatnych tkanin, jest włożyć zabrudzoną odzież do zamrażarki na kilka godzin. Po tym czasie można zazwyczaj bez problemu usunąć gumę do żucia delikatnie ją zdrapując. Jeśli mimo to na tkaninie pozostanie widoczna plama, można ją przetrzeć odplamiaczem, a następnie wyprać całość zgodnie z zaleceniami na metce.

Gumę do żucia można też usunąć wykorzystując wysoką temperaturę. Tego typu metody mogą jednak uszkodzić delikatne tkaniny, dlatego należy zachować ostrożność. Pierwszy ze sposobów to umieszczenie części ubrania z przyklejoną gumą w garnku z gorącą wodą. Pod wpływem ciepła guma powinna zacząć odchodzić od tkaniny, stąd łatwiej będzie ją usunąć. Inna metoda to trzymanie zabrudzonej odzieży nad parą – wówczas guma wchłonie wilgoć i rozmięknie, a tym samym łatwiej będzie się jej pozbyć. Można też podgrzać niewielką ilość octu, a następnie namoczoną w nim szmatką przetrzeć miejsce gdzie guma przykleiła się do ubrania. Ciepły ocet sprawi, że guma łatwiej odklei się od materiału.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.