Jak skutecznie wyczyścić pożółkłe ramy okienne?

Nie ma nic piękniejszego niż czyste i lśniące szyby w oknach. To one sprawiają, że do mieszkania wpada więcej światła. Niezwykłej elegancji oraz stylu dodają również perfekcyjnie białe ramy okienne. Stanowią one detal, który uzupełnia całość. Warto zadbać o nie, aby dom w każdym szczególe był wizytówką dla jego mieszkańców. Podpowiadamy, co zrobić, aby pożółkłe ramy prezentowały się doskonale czysto.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu

Jedną z podstawowych zasad, jeśli chodzi o dbanie o odpowiedni porządek w domu, jest systematyczność. Tylko dzięki niej będziemy w stanie utrzymać mieszkanie w doskonały stanie, nie ryzykując niechcianych zabrudzeń, plan czy zarysowań. To samo dotyczy ram okiennych. Jeśli nie chcesz walczyć z żółtymi plamami i ich mało estetycznym kolorem, pamiętaj o regularnym czyszczeniu. Nie ograniczaj się wyłącznie do mycia szyb, a pamiętaj także o tym, co je otacza. Nie stosuj jednak silnych mleczek czy detergentów. Te mogą wpłynąć w negatywny sposób na ramy i je dodatkowo zniszczyć.

Płyn do naczyń doskonałym kompanem

Zastanawiasz się, czym domyć pożółkłe ramy? Jeśli myślisz, że nie masz pod ręką nic, co by Ci pomogło, wyprowadzamy Cię z błędu. Świetnym i sprawdzonym sposobem na czyszczenie jest połączenie ciepłej wody z odrobiną płynu do mycia naczyń. Namocz w tej miksturze miękką szmatkę i delikatnie czyść ramy.

Jej wysokość soda oczyszczona

Innym rozwiązaniem w starciu z pożółkłymi ramami okiennymi jest wykonanie roztworu z ciepłej wody i sody oczyszczonej. Soda działa czyszcząco oraz wybielająco. To doskonały sposób na delikatne oraz skuteczne usunięcie niechcianych zabrudzeń – tanio i szybko.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.