Jak usunąć grzyba ze ściany?

Nadmierna wilgoć, słaba wentylacja, źle ogrzewane mieszkania – wszystkie te czynniki przyczyniają się do pojawienia się grzyba na ścianie. To problem wielu polskich mieszkań i domów. Jego usunięcie jest konieczne – stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia całej Twojej rodziny. Jak pozbyć się grzyba z mieszkania?

Rozpoznanie przyczyn

Aby problem rozwiązać skutecznie, konieczne jest ustalenie przyczyn. Ważne jest, by sprawdzić drożność wentylacji, poziom wilgotności w mieszkaniu – to gromadząca się wilgoć jest najczęstszym powodem rozwoju pleśni i grzybów. Kiedy więc rozpoczynasz walkę z grzybem na ścianie, pomyśl przede wszystkim o tym, by zwalczyć źródło problemu. Wilgoć możesz usunąć, np. wynajmując profesjonalny osuszacz konwekcyjny.

Jak pozbyć się grzyba?

Pierwszy etap to mechaniczne pozbycie się grzyba z powierzchni ściany. Można w tym celu wykorzystać szczotkę o sztywnym włosiu. O ile grzyb zadomowił się tylko na powierzchni, powinno wystarczyć pomalowanie wskazanego miejsca preparatem grzybobójczym. Jeśli zauważamy natomiast, że doszło do korozji biologicznej, czyli tynk i farba uległy złuszczeniu, należy je zedrzeć wraz z grzybem. Tynk można skuć szpachelką, a ścianę oczyścić przy pomocy szczotki drucianej. To samo, jeśli zauważamy, że grzyb znajduje się na tapecie ściennej – bezwzględnie należy ją zerwać i oczyścić ścianę. Po tym, jak dokładnie oczyścimy miejsce i potraktujemy je odpowiednim preparatem grzybobójczym (oczywiście zachowując wszelkie środki ostrożności), możemy przystąpić do remontu. Odmalowując ściany, postaw na te zawierające substancje pleśnio- i grzybobójcze. Jeśli usunąłeś właściwe przyczyny pojawiania się wilgoci, grzyb na ścianie nie powinien powrócić.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.