Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej ?

usuwanie kamienia z prysznicaKażde skorzystanie z prysznica powoduje osadzanie się na ściankach kabiny natryskowej mydła i wody, co może prowadzić do powstania mało estetycznych, a niekiedy również trudnych do usunięcia zacieków. Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej domowymi sposobami?

Do mycia kabin prysznicowych nie należy używać ostrych gąbek, ani preparatów zawierających drobiny o właściwościach ścierających – w ten sposób można uszkodzić ścianki i doprowadzić do ich zmatowienia. Nie wiesz jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Domowe sposoby są najlepsze!

Skutecznych środkiem usuwającym osady z kamienia jest mieszanina wody i octu w proporcjach 1:1. Wystarczy taki roztwór równomiernie rozprowadzić na ściankach kabiny oraz płytkach i odczekać kilkanaście minut, a następnie całość wytrzeć miękką ściereczką i spłukać. Na koniec warto wytrzeć całość do sucha. Ten sposób jest nie tylko skuteczny, ale też bezpieczny dla zdrowia i delikatny dla czyszczonych powierzchni.

Jeśli w kabinie pojawi się pleśń, można posypać ją sodą oczyszczoną, a po 10 minutach wyszorować te miejsca aż do usunięcia widocznych śladów grzyba. Następnie należy je przetrzeć wacikiem lub szmatką nasączoną wodą utlenioną – w ten sposób zarodki pleśni zostaną zniszczone.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.