Jak usunąć plamy z kawy domowym sposobem ?

jak usunąć plamy z kawyPlamy z kawy na ubraniu, dywanie czy fotelu są trudne do usunięcia, dlatego najlepiej je wyczyścić jeszcze zanim wyschną. Na szczęście aby się ich pozbyć wystarczą produkty, które znaleźć można w niemal każdej kuchni.

Plamy z kawy można usunąć m. in. za pomocą octu i zimnej wody zmieszanych w proporcji 1 łyżeczka octu na litr wody. Zamoczoną w takiej mieszance szmatką lub gąbką można w łatwy sposób usunąć zabrudzenie. Dobrze zadziała też soda oczyszczona, którą wystarczy nałożyć na lekko wilgotną ściereczkę i pocierać nią plamę. Świeżą plamę z kawy można też polać gorącą wodą i zasypać solą – wówczas sól wchłonie zabrudzenie, a tkaninę wystarczy wypłukać. Inny domowy sposób na tego typu plamy to mieszanina żółtka jajka z kilkoma kroplami alkoholu oraz ciepłą wodą. Taką miksturą należy potrzeć plamę, a następnie zabrudzoną koszulę lub obrus wypłukać w zimnej wodzie.

Wymienione wyżej sposoby będą skuteczne w przypadku świeżych plam. Jeśli kawa zaschnie, trzeba sięgnąć po detergenty. Kiedy więc zdarzy nam się rozlać espresso czy cappuccino, należy działać jak najszybciej.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.