Jak usunąć żywicę z ubrania domowym sposobem ?

jak usunac zywice z ubraniaPlamy z żywicy na spodniach lub bluzce wcale nie oznaczają, że odzież trzeba spisać na straty. Wystarczą domowe sposoby, aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń. Jak usunąć żywicę z ubrania?

Tkaniny naturalne
Jeśli odzież uszyta jest z naturalnej tkaniny, pod plamę należy podłożyć kilkukrotnie złożoną chusteczkę higieniczną bądź papierowy ręcznik. Zabrudzenie trzeba zaś przetrzeć wacikiem namoczonym w spirytusie, denaturacie, acetonie albo mieszaninie spirytusu i terpentyny w proporcjach 3:1. Później wystarczy wyprać tkaninę w ciepłej wodzie z proszkiem do prania lub mydłem.

Tkaniny syntetyczne
Jak usunąć żywicę z ubrania uszytego z tkaniny syntetycznej? Bardzo podobnie. W tym przypadku również należy pod plamę podłożyć ręcznik lub chusteczkę higieniczną. Zabrudzenie zaś zmywa się za pomocą wacika nasączonego w roztworze spirytusu i terpentyny w proporcji 1:1. Na koniec odzież trzeba wyprać w letniej wodzie z proszkiem do prania lub mydłem.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 30.12.2021 Fachmistrz został częścią Mondial Assistance, lidera usług pomocowych w Polsce.

Naszym priorytetem na najbliższy czas jest skupienie się na rozwoju współpracy i oferty dla klientów instytucjonalnych.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu obsługi klientów indywidualnych.

Zainteresowanych ofertą B2B w zakresie kompleksowych usług technicznych i remontowych zapraszamy do kontaktu email serwis@fachmistrz.pl.

Dedykowany kontakt dla podmiotów rynku ubezpieczeniowego (przywracanie nieruchomości do stanu sprzed szkody, usługi assistance) email likwidacja@fachmistrz.pl.