Kapsułki do prania nie rozpuszczają się, jak bezpiecznie je stosować?

Uwielbiasz mieć czyste i pachnące pranie? Na rynku możesz znaleźć wiele różnorodnych sposobów na to, aby Twoje ubrania, ręczniki czy pościel zawsze były delikatne, aromatyczne i pozbawione zanieczyszczeń. Jednym z coraz chętniej wybieranych sposobów są kapsułki do prania. Czy wiesz, w jaki sposób je używać, aby nie popsuły pralki i pozostawiły pranie naprawdę czyste?

Jak bezpiecznie używać kapsułki do prania?

Nastawiasz pranie na najwygodniejszy program, wkładasz kapsułkę żelową, dolewasz płyn do płukania i czekasz na świeże oraz pachnące ubrania. Niestety, gdy wyciągasz rzeczy z bębna, okazuje się, że nie są one do końca wyczyszczone, a nawet lepią się od nie do końca rozpuszczonych kapsułek. Co w takiej sytuacji zrobić? Nie da się ukryć, że nie ma środków do czyszczenia, które byłyby niezawodne. Wystarczy jednak wiedzieć, w jaki sposób należy ich używać. Jeśli zauważasz ślady żelu na ubraniach lub w samym bębnie, to znak, że temperatura wody jest nieodpowiednia. Najczęstszym błędem jest wybieranie zbyt zimnej wody do prania. W takiej sytuacji rozważ, aby decydować się na nieco wyższą temperaturę. Wtedy Twoje pranie z pewnością będzie czyste.

Zalety stosowania kapsułek do prania

Niezwykłą zaletą używania kapsułek żelowych do prania jest ich wygoda. Nie musisz martwić się, czy zachowujesz odpowiednie proporcje czy też nie. Dodatkowo kapsułki możesz zabrać ze sobą wszędzie – nawet w podróż i nie musisz przy tym martwić się, że substancja rozsypie się niczym proszek. Są one niezwykle ekonomiczne, a do tego, jeśli używamy ich w odpowiednich warunkach, nie powodują zacieków, a także chronią samą pralkę.
 

Daj nam znać - rozwiążemy Twój problem.

Korzystanie z serwisu wymaga akceptacji regulaminu.

Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności serwisu Fachmistrz.pl rozwiń

Chcę dostawać informacje handlowe od FCHM sp. z o.o.